
A Díszmadár Magazin 19 éve jelenik meg, immár 175. számát előfizetőinknek július 9-én postázzuk. A hirlapárus helyeken 13-án jelenik meg. (változatlanul hagyományosan minden hónap második csütörtökét követő napon)
A rendszeres megjelenésnek és a változatos tartalomnak is köszönhetően a 19 év alatt elértük, hogy a magyarországi 65 %-os érdeklődés mellett sorrendben Románia, Szlovákia, Ukrajna, Ausztrália, Hollandia, Németország, Olaszország, Ausztria, Amerikai Egyesült Államok, Oroszország, Mexicó, Svédország, Franciaország, Norvégia, Argentina, Szlovénia, Csehország, Svájc, Belgium, Görögország, Finnország, Egyesült Királyság, Spanyolország, Bosznia és Herzegovina területéről is elérhetővé vált a Díszmadár Magazin.
Örülünk, hogy a hazai madarászok folyamatosan beszámolnak elért eredményeikről és közreadják a mások számára hasznosítható ismereteiket. Külön öröm számunkra, hogy külföldi egyesületek is fontosnak tartják, hogy közleményeik a Díszmadár Magazinban megjelenjenek. Mostani számunkban Rolf Schindelmeiser AZ-DWV elnök meghívóját tolmácsoljuk olvasóinknak. Hazai jelentős szakmai konferenciára is várjuk az érdeklődőket. Figyelmébe ajánljuk olvasóinkan azt a NEVEZÉSI FELHÍVÁST, mely a X. PANNÓNIA KUPA Nemzetközi Díszmadár Kiállítás és MAGYAR BAJNOKSÁG, valamint a Szent István Állatorvosi Egyetem szervezésében IV. Egzotikus kisállatok egészségvédelmi konferenciára invitál.
Bordás Krisztina: Kapuvár környékén egyszer volt, hol nem volt címmel megjelent portréja egy felhívás is arra, hogy a Díszmadár Magazin várja azok jelentkezését, akik szívesen bemutatnák tevékenységüket, szakmai eredményeiket.
Természetesen a szám további írásait is ajánljuk olvasóink figyelmébe. Hazai eredményekről szólnak, hazai szerzőinktől.
Gyerkó Tibor: NEVEZÉSI FELHÍVÁS. X. PANNÓNIA KUPA Nemzetközi Díszmadár Kiállítás és MAGYAR BAJNOKSÁG, valamint a Szent István Állatorvosi Egyetem szervezésében IV. Egzotikus kisállatok egészségvédelmi konferencia
Bordás Krisztina: Kapuvár környékén egyszer volt, hol nem volt
Rostás Balázs: Első tarka fiókáim
Dr. Dankó István: Egy kevésbé ismert laposfarkú papagáj. Kedvencem, a sárgahasú rozella
Dr. Hován Csaba: A zöldarcú-vörösfarkú papagáj hypoxantha színváltozata
Gyerkó Tibor: Standard hullámos papagáj kiállítási felkészítése
Mihalec Gábor: Szomorú fejezet a karolinapapagáj kipusztulásá
ról
Cserna Zoltán: Csízkirály. Pintyféléink törpéje
Koós László: Rizspintyet szeretnék (5.)
Dr. Molnár Lívia: Madárintelligencia, 1. Madáragy
Dr. Juhász Lajos: Ismerjük meg hazánk madarait! A kisvöcsök
Dr. Gál János: Ritka, de halálos betegség a fácánok botulizmusa
Nemzetközi konferencia
Kiállítások és börzék
Ajánlott szakkönyvek
|