Themes - GeneratePress - en to hu translation catalogue (288 entries)

en: % Comments
hu: % hozzászólás

en: %s Previous
hu: %s Előző

en: &larr; Older Comments
hu: &larr; Korábbi hozzászólások

en: &larr; Previous
hu: &larr; Előző

en: 0 Widgets
hu: 0 Widget

en: 1 Comment
hu: 1 hozzászólás

en: 1 Widgets
hu: 1 Widget

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
hu: %1$s - %2$s

en: 2 Widgets
hu: 2 Widget

en: 3 Widgets
hu: 3 Widget

en: 4 Widgets
hu: 4 Widget

en: 5 Widgets
hu: 5 Widget

en: Above Header
hu: Fejléc felett

en: Accent
hu: Kiemelt

en: Add underlines to your links in your main content areas.
hu: Adjon aláhúzásokat a fő tartalmi területeken található hivatkozásokhoz.

en: All Options
hu: Összes beállítás

en: Always
hu: Mindig

en: Archive Content Title
hu: Archív tartalom címe

en: Archive Content Title Hover
hu: Archív tartalom címe ráhúzáskor

en: Archive Page
hu: Archív oldal

en: Archives
hu: Archívumok

en: Back to Top
hu: Vissza a tetejére

en: Back to Top Button
hu: Ugrás a tetejére

en: Background
hu: Háttér

en: Background Focus
hu: Háttér fókusz

en: Background Hover
hu: Háttérszín ráhúzáskor

en: Base
hu: Alap

en: Base %s
hu: Alap %s

en: Below Header
hu: Fejléc alatt

en: Block
hu: Blokk

en: Blog
hu: Honlap

en: Blog Sidebar Layout
hu: Blog oldalsáv elrendezés

en: Body
hu: Szövegtörzs

en: Border
hu: Keret

en: Border Focus
hu: Keret fókusz

en: Both Sidebars
hu: Oldalsáv két oldalon

en: Both Sidebars on Left
hu: Oldalsáv a bal oldalon

en: Both Sidebars on Right
hu: Oldalsáv a jobb oldalon

en: Boxes
hu: Dobozok

en: Buttons
hu: Gombok

en: Cache CSS generated by your options to boost performance.
hu: Gyorsítótár CSS generálódott a beállításokhoz a teljesítmény növelés érdekében.

en: Cache dynamic CSS
hu: Dinamikus gyorsítótár CSS

en: Caution:
hu: Figyelem:

en: Center
hu: Közép

en: Choose Color
hu: Válasszon színt

en: Choose Current Color
hu: Válassza ki az aktuális színt

en: Choose Focus Color
hu: Válassza ki a fókusz színét

en: Choose Font
hu: Válasszon betűtípust

en: Choose Hover Color
hu: Válassza ki a rámutatás színét

en: Choose Initial Color
hu: Válassza ki a kezdeti színt

en: Choose Visited Color
hu: Válassza ki a látott színt

en: Choose your content container type.
hu: Válassza ki a tartalomtároló típusát.

en: Classic
hu: Klasszikus

en: Click - Arrow
hu: Click - Nyíl

en: Click - Menu Item
hu: Click - Menü elem

en: Close Search Bar
hu: Keresősáv bezárása

en: Close Sub-Menu
hu: Almenü bezárása

en: Colors
hu: Színek

en: Combine CSS
hu: CSS egyesítése

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Comment meta
hu: Hozzászólás meta

en: Comment navigation
hu: Hozzászólás navigáció

en: Comments are closed.
hu: Hozzászólások lehetősége itt nem engedélyezett.

en: Configure
hu: Beállítás

en: Contained
hu: Keretben

en: Container
hu: Tartalom

en: Container Alignment
hu: Tartalom igazítás

en: Container Width
hu: Befogadó terület szélessége

en: Content
hu: Tartalom

en: Content (no sidebars)
hu: Tartalom (nincs oldalsáv)

en: Content / Sidebar
hu: Tartalom / Oldalsáv

en: Content / Sidebar / Sidebar
hu: Tartalom /Oldalsáv / Oldalsáv

en: Content Container
hu: Tartalomtároló

en: Content Layout
hu: Tartalom elrendezése

en: Content Title
hu: Tartalom címe

en: Content Type
hu: Tartalom típusa

en: Contrast
hu: Kontraszt

en: Contrast %s
hu: %s kontraszt

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Customize
hu: Testreszabás

en: Customize Colors
hu: Színek testreszabása

en: Customize Fonts
hu: Betűkészletek testreszabása

en: Dashboard
hu: Vezérlőpult

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default fonts
hu: Alapértelmezett betűtípusok

en: Deleting your settings can not be undone.
hu: A beállítások törlését nem lehet visszavonni.

en: Desktop
hu: Asztali

en: Disable
hu: Kikapcsolva

en: Disable Elements
hu: Elemek letiltása

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Dropdown Direction
hu: Lenyíló irány

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Enable
hu: Bekapcsolva

en: Entry Meta Links
hu: Bejegyzés meta hivatkozások

en: Entry Meta Links Hover
hu: Bejegyzés meta hivatkozások ráhúzáskor

en: Entry Meta Text
hu: Bejegyzés meta szöveg

en: Entry meta
hu: Bejegyzés meta

en: Excerpt
hu: Részlet

en: Fallback
hu: Tartalék

en: Float Left
hu: Lebegtetés balra

en: Float Right
hu: Lebegtetés jobbra

en: Floats
hu: Beúszások

en: Font
hu: Betűtípus

en: Font Manager
hu: Betűkészlet menedzser

en: Font family
hu: Betűcsalád

en: Font size
hu: Betűméret

en: Font weight
hu: Betűtípus vastagsága

en: Footer
hu: Lábléc

en: Footer Bar
hu: Lábléc sáv

en: Footer Bar Alignment
hu: Lábléc sáv igazítása

en: Footer Widgets
hu: Lábléc Widgetek

en: Footer Width
hu: Lábléc szélesség

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Full
hu: Teljes méretű

en: Full Content
hu: Teljes tartalom

en: Full Width
hu: Teljes szélesség

en: General
hu: Általános

[ctx: GeneratePress]
en: Built with
hu: Készült

en: GeneratePress is a lightweight WordPress theme built with a focus on speed and usability. Performance is important to us, which is why a fresh GeneratePress install adds less than 10kb (gzipped) to your page size. We take full advantage of the block editor (Gutenberg), which gives you more control over creating your content. If you use page builders, GeneratePress is the right theme for you. It is completely compatible with all major page builders, including Beaver Builder and Elementor. Thanks to our emphasis on WordPress coding standards, we can boast full compatibility with all well-coded plugins, including WooCommerce. GeneratePress is fully responsive, uses valid HTML/CSS, and is translated into over 25 languages by our amazing community of users. A few of our many features include 60+ color controls, powerful dynamic typography, 5 navigation locations, 5 sidebar layouts, dropdown menus (click or hover), and 9 widget areas. Learn more and check out our powerful premium version at https://generatepress.com
hu: A GeneratePress egy könnyű WordPress téma, amely a sebességre és a használhatóságra összpontosít. A teljesítmény fontos számunkra, ezért egy új GeneratePress telepítés kevesebb, mint 15 kb-t (gzipped) ad hozzá az oldal méretéhez. Teljes mértékben kihasználjuk az új blokkszerkesztő (Gutenberg) előnyeit, ami nagyobb ellenőrzést nyújt a tartalom létrehozásában. Ha oldalépítőket használ, a GeneratePress az Ön számára megfelelő téma. Teljesen kompatibilis az összes főbb oldalépítővel, beleértve a Beaver Buildert és az Elementort is. A WordPress kódolási szabványok hangsúlyozásának köszönhetően teljes kompatibilitást tudunk biztosítani minden jól kódolt pluginnel, beleértve a WooCommerce-t is. A GeneratePress teljes mértékben rugalmas, érvényes HTML / CSS-t használ, és elképesztő felhasználói közössége több mint 25 nyelvre fordítja le. Számos funkciónk közé tartozik a mikrodata-integráció, 9 widget-terület, 5 navigációs hely, 5 oldalsáv-elrendezés, legördülő menü (kattintás vagy lebeg) és navigációs színbeállítások. Tudjon meg többet és nézze meg a hatékony prémium verzióját a https://generatepress.com címen.

en: Global Colors
hu: Globális színek

en: Google font-display
hu: Google betűtípus-megjelenítés

en: Google fonts
hu: Google betűtípusok

en: Header
hu: Fejrész

en: Header Alignment
hu: Fejléc igazítás

en: Header Presets
hu: Fejrész előbeállítások

en: Header Width
hu: Fejléc szélessége

en: Heading 1 (H1)
hu: Fejléc 1 (H1)

en: Heading 1 (H1) Color
hu: Fejléc 1 (H1) szín

en: Heading 2 (H2)
hu: Fejléc 2 (H2)

en: Heading 2 (H2) Color
hu: Fejléc 2 (H2) szín

en: Heading 3 (H3)
hu: Fejléc 3 (H3)

en: Heading 3 (H3) Color
hu: Fejléc 3 (H3) szín

en: Heading 4 (H4) Color
hu: Fejléc 4 (H4) szín

en: Heading 5 (H5) Color
hu: Fejléc 5 (H5) szín

en: Heading 6 (H6) Color
hu: Fejléc 6 (H6) szín

en: Hide site tagline
hu: Honlap egysoros leírásának elrejtése

en: Hide site title
hu: Honlap nevének elrejtése

en: Hover
hu: Egér fölé húzva

en: Icon Type
hu: Ikon típus

en: Import successful.
hu: Importálás sikerült.

en: Inner Footer Width
hu: Lábléc belső szélesség

en: Inner Header Width
hu: Fejrész belső szélesség

en: Inner Navigation Width
hu: Navigáció belső szélesség

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try searching?
hu: Úgy tűnik nem található semmi ezen a helyen. Talán próbáljunk meg egy keresést?

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
hu: Úgy tűnik, nem található az, amire gondoltunk. Talán, egy újabb keresés segíthet.

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Layout Options
hu: Elrendezés beállítások

en: Learn about font-display
hu: Ismerje meg a betűtípus-megjelenítést

en: Learn more
hu: Tudjunk meg többet

en: Leave a Comment
hu: Szólj hozzá!

en: Leave a comment
hu: Hozzászólás

en: Left
hu: Bal

en: Left Sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Line height
hu: Sormagasság

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Link Color Visited
hu: Hivatkozás színe látogatása után

en: Link Hover
hu: Link ráhúzáskor

en: Load essential Font Awesome icons instead of the full library.
hu: Az alapvető Font Awesome ikonok betöltése a teljes könyvtár helyett.

en: Load essential icons only
hu: Csak az alapvető ikonok betöltése.

en: Logo
hu: Logó

en: Logo Width
hu: Logó szélessége

en: Menu
hu: Menü

en: Mobile
hu: Mobil

en: Mobile Menu
hu: Mobil Menü

en: Mobile Toggle
hu: Mobile kapcsoló

en: More options are available for this section in our premium version.
hu: További lehetőségek állnak rendelkezésre a prémium verzióban.

en: Name
hu: Név

en: Navigation After
hu: Navigáció után

en: Navigation After - Centered
hu: Navigáció utólag - Középen

en: Navigation Alignment
hu: Navigáció igazítása

en: Navigation Background
hu: Navigáció háttere

en: Navigation Background Current
hu: Jelenlegi navigáció háttere

en: Navigation Background Hover
hu: Navigáció háttere ráhúzáskor

en: Navigation Before
hu: Navigáció előtt

en: Navigation Before - Centered
hu: Navigáció elsőnek - Középen

en: Navigation Drop Point
hu: Navigáció ledobási pont

en: Navigation Dropdown
hu: Lenyíló navigáció

en: Navigation Left
hu: Navigáció balra

en: Navigation Location
hu: Navigáció helyzete

en: Navigation Search
hu: Keresés a navigációban

en: Navigation Text
hu: Navigáció szövege

en: Navigation Text Current
hu: Jelenlegi navigáció szövege

en: Navigation Text Hover
hu: Navigáció szöveg ráhúzáskor

en: Navigation Width
hu: Navigáció szélessége

en: Never
hu: Soha

en: Newer Comments &rarr;
hu: Újabb hozzászólások &rarr;

en: Newer posts
hu: Újabb bejegyzések

en: Next
hu: Következő

en: Next %s
hu: Következő %s

en: Next &rarr;
hu: Következő &rarr;

en: No Navigation
hu: Nincs navigáció

en: No Sidebars
hu: Nincs oldalsáv

en: Not on hover
hu: Nem rámutatáskor

en: Nothing Found
hu: Nincs találat!

en: Older posts
hu: Régebbi bejegyzések

en: On hover
hu: Rámutatáskor

en: One Container
hu: Elemek egyben

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
hu: A keresett oldal nem található.

en: Open Search Bar
hu: Keresősáv megnyitása

en: Open Sub-Menu
hu: Almenü megnyitása

en: Optional
hu: Opcionális

en: Page
hu: Oldal

en: Pages:
hu: Oldalak:

en: Paragraph margin
hu: Bekezdésszegély

en: Pingback:
hu: Visszajelzés:

en: Place logo next to title
hu: Logó elhelyezése a cím mellett

en: Post Comment
hu: Hozzászólás küldése

en: Premium
hu: Prémium

en: Premium Modules
hu: Prémium modulok

en: Premium Modules Available
hu: Prémium Modulok Elérhetők

en: Premium module available
hu: Prémium modul elérhető

en: Previous
hu: Előző

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Primary Menu
hu: Elsődleges menü

en: Primary Navigation
hu: Elsődleges navigáció

en: Read more
hu: Olvass tovább

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
hu: Készen állunk az első bejegyzés közzétételére? <a href="%1$s">Kezdőlépések</a>.

en: Reduce the number of CSS file requests and use a lite version of our grid system.
hu: Csökkentse a CSS fájlkérések számát, és használja rácsos rendszerünk lite verzióját.

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Reset Settings
hu: Beállítások visszaállítása

en: Retina Logo
hu: Retina Logó

en: Right
hu: Jobb

en: Right Sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Scroll back to top
hu: Ugrás a tetejére

en: Search Results for: %s
hu: %s kifejezésre történő keresés eredménye:

en: Separate Containers
hu: Elemek külön

en: Settings removed.
hu: Beállítások eltávolítása.

en: Settings reset.
hu: Beállítások alaphelyzetbe állítása.

en: Settings saved.
hu: Beállítások elmentve.

en: Sidebar / Content
hu: Oldalsáv / Tartalom

en: Sidebar / Content / Sidebar
hu: Oldalsáv / Tartalom / Oldalsáv

en: Sidebar / Sidebar / Content
hu: Oldalsáv / Oldalsáv / Tartalom

en: Sidebar Layout
hu: Oldalsáv elrendezés

en: Sidebar Widgets
hu: Oldalsáv Widgetek

en: Sidebars
hu: Oldalsávok

en: Single Post Sidebar Layout
hu: Bejegyzés oldalsáv elrendezése

en: Site
hu: Oldal

en: Site Title
hu: Oldal címe

en: Skip to content
hu: Kilépés a tartalomba

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
hu: Elnézést, nem találunk a keresési feltételeknek megfelelő eredményt. Másik kulcsszóval, kifejezéssel újra kellene kezdeni egy keresést.

en: Start Customizing
hu: Testreszabás kezdése

en: Structure
hu: Struktúra

en: Sub-Menu Background
hu: Almenü háttér

en: Sub-Menu Background Current
hu: Jelenlegi almenü háttérszín

en: Sub-Menu Background Hover
hu: Almenü háttér ráhúzáskor

en: Sub-Menu Text
hu: Almenü szöveg

en: Sub-Menu Text Current
hu: Jelenlegi almenü szöveg

en: Sub-Menu Text Hover
hu: Almenü szöveg ráhúzáskor

en: Support
hu: Segítség

en: Swap
hu: Csere

en: Switching to our dynamic typography system can change how your fonts display. Review your website thoroughly before publishing this change. Learn more %s.
hu: A dinamikus betűkészleti rendszerünkre váltás megváltoztathatja a betűtípusok megjelenítését. A módosítás közzététele előtt alaposan tekintse át webhelyét. További információ %s.

en: Switching your structure can change how your website displays. Review your website thoroughly before publishing this change, or use a staging site to review the potential changes. Learn more %s.
hu: A struktúra megváltoztatása megváltoztathatja a webhely megjelenítését. A változás közzététele előtt alaposan ellenőrizze webhelyét, vagy egy átmeneti webhely segítségével tekintse át a lehetséges változásokat. További információ %s.

en: System fonts
hu: Rendszer betűtípusok

en: Tagline
hu: Címsor

en: Text
hu: Szöveg

en: Text Focus
hu: Szöveg fókusz

en: Text Hover
hu: Szöveg ráhúzáskor

en: Text transform
hu: Szöveg átalakítása

en: The width when the navigation ceases to float and drops below your logo.
hu: A szélesség, abban az esetben amikor a navigáció lebeg, és a logó alá ugrik.

en: Top Bar
hu: Felső Sáv

en: Top Bar Alignment
hu: Felső Sáv Igazítás

en: Top Bar Inner Width
hu: Felső Sáv Belső Szélessége

en: Top Bar Width
hu: Felső Sáv Szélessége

en: Typography
hu: Betűkészlet

en: Typography Manager
hu: Betűkészlet menedzser

en: Underline Links
hu: Aláhúzott linkek

en: Upload Logo
hu: Logo feltőltés

en: Use dynamic typography system
hu: Használjon dinamikus betűkészleti rendszert

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
hu: Kategória

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
hu: Címkék

en: Variants
hu: Változatok

en: View all posts by %s
hu: %s bejegyzései

en: Visit documentation &rarr;
hu: Dokumentáció megtekintése &rarr;

en: Want to learn more about the theme? Check out our extensive documentation.
hu: Szeretne többet megtudni a sablonról? Tekintse át a részletes dokumentációnkat.

en: Warning: This will delete your settings.
hu: Figyelmeztetés: Beállítások törölve lesznek.

en: Website
hu: Honlap

en: Widget Title
hu: Widget címe

en: Your comment is awaiting moderation.
hu: A hozzászólás rendszer-moderációra várakozik.

en: by
hu: Szerző:

[ctx: comments title]
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
hu[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; bejegyzéshez %1$s hozzászólás
hu[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; bejegyzéshez %1$s hozzászólás

en: here
hu: itt

[ctx: label]
en: Search
hu: Keresés

[ctx: label]
en: Search for:
hu: Keresés:

[ctx: made with love]
en: Made with %s by Tom Usborne
hu: Készítette %s Tom Usborne

[ctx: more on post title]
en: More on %s
hu: Továbbiak %s

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
hu: Keresés &hellip;

[ctx: prepends the pagination page number for screen readers]
en: Page
hu: Oldal

[ctx: submit button]
en: Search
hu: Keresés
